Skip Navigation LinksAnaSayfa > Korunan Alanlar > Tabiat Parkları > Vezirsuyu Tabiat Parkı > Tesis

1. Günübirlik kullanıma yönelik sahadaki mevcut yapı ve tesisler (tuvalet, büfe, kır kahvesi, piknik üniteleri vb.): 35 hektarlık Vezirsuyu Tabiat Parkı içerisinde 1 adet kır gazinosu, 2 adet büfe, 15 adet kamelya, 15 adet manzara seyir terası, 2 adet 2+2+1 tuvalet, 5 adet bulaşık yıkama ünitesi, 13 adet çeşme, 1 adet giriş kontrol binası, 1 adet spor destek binası, 1 adet mini futbol sahası, 2 adet basketbol+voleybol sahası, 2 adet tenis sahası, 2 adet çocuk oyun alanı, 1250 metre uzunluğunda yürüyüş parkuru, 5 adet egzersiz alanı, anayol, arayol, otopark ve paket arıtma tesisi bulunmaktadır. Ayrıca İşletmeci tarafından göl ve kanyon gezisi için gezinti teknesi ve kayık alımı yapılmış henüz ziyaretçilerin kullanımına sunulamamıştır.
 

2. Konaklamaya yönelik mevcut yapı ve tesisler (otel, motel, pansiyon vb): Konaklamaya yönelik sahada herhangi bir tesis bulunmamaktadır.
 

3. Yol, elektrik ve su durumu (Yol, elektrik ve su bulunmuyor ise sahaya olan uzaklığı, sahaya nasıl getirileceği): Sahaya Vezirköprü-Kastamonu Karayolu'ndan dönüldükten 1 (bir) km sonra ulaşılmaktadır. Mevcut alan içerisindeki anayol pake taş kaplamadır. Ayrıca 1250 metre uzunluğunda egzersiz cep istasyonları ile düzenlenmiş yürüyüş yolu bulunmaktadır. Genişletilecek sahada da yeterli düzeyde orman ana ve ara yolları bulunmaktadır. Özellikle sahanın göl kenarını çevreleyen ve manzaraca zengin bir yol bulunmaktadır. Sahaya 3.5 km uzaklıktan getirilmiş su ve elektrik hattı bulunmaktadır.