Skip Navigation LinksAnaSayfa > Haberler

Boraboy Gölü Tabiat Parkında 2020 Yılı Projeleri Hazırlık Toplantısı Yapıldı.

Şubat 13, 2020

Boraboy TP Toplantı 13-02-2020
Boraboy Gölü Tabiat Parkı’nda Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) destekli Seyir Terasları, Yüzer İskele ve Macera Parkı Uygulama Projesi için toplantı yapıldı.
Boraboy TP Toplantı 13-02-2020
Amasya İli Taşova İlçesinde bulunan Boraboy Gölü Tabiat Parkı’nda uygulanacak olan “Seyir Terasları, Yüzer İskele ve Macera Parkı Uygulama Projesi” çalışmaları kapsamında Boraboy Gölü tabiat Parkında 13.02.2020 tarihinde Taşova Kaymakamı Mustafa Berk ÇELİK’in de katılımıyla çalışma toplantısı yapıldı. Toplantıya, Bölge Müdürümüz Hasan TERZİOĞLU, Amasya Şube Müdürü Kemal KARTAL, Milli Parklar Şube Müdürü Fatih KARAKAYA, Avcılık ve Yaban Hayatı Şube Müdürü Ertan KUDUBAN, Samsun Şube Müdürü Muzaffer ÇELİK ve Bölge ve Amasya Şube Müdürlüğü teknik personeli katılım sağladı.
Boraboy TP Toplantı 13-02-2020
Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından 2020 yıl destek programına alınan Proje kapsamında Tabiat Parkında etkinlik çeşitliliği sağlayarak ziyaretçi memnuniyetini arttırmak amacıyla; alanda, 2 adet seyir terası, 1 adet yüzer iskele ile macera parkı yapılması planlanmıştır. Taşova Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından başvurusu yapılan proje için ihtiyaç duyulan ödeneğin %75 i OKA tarafından %25 lik kısmı ise Amasya İl Özel idaresi tarafından finanse edilmektedir.
Boraboy Projeler
Toplantıda Proje detayları ile ihale ve uygulama süreçleri konularında görüşmeler yapıldı. Projelerin son hali kesinleşmesi akabinde Taşova Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından ihaleye çıkılacaktır.
Boraboy TP Toplantı 13-02-2020Boraboy TP Toplantı 13-02-2020