Skip Navigation LinksAnaSayfa > Haberler

ŞEHİDİMİZİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK...

Aralık 09, 2019

Şehidimizi uğurladık

Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Samsun 11. Bölge Müdürlüğü personeli "Saha Bekçisi Yüksel BERK", görev yeri olan Terme Gölardı Yaban Hayatı Geliştirme Sahasında rutin kontroller sırasında 05.12.2019 tarihinde saat 19:00 sularında denetleme amacıyla yaklaşmakta oldukları 3 kişilik avcı kıyafetli gruptan birinin av tüfeği ile yakın mesafeden ateş açması sonucunda hastaneye kaldırılamadan şehit edilmiştir.
 
Terme Cumhuriyet Savcısının çalışmaları sırasında olay yerine Terme Kaymakamı Murat ZADELEROĞLU ve Jandarma Komutanı Albay İbrahim GÜVEN bizzat gelerek çalışmalara destek vermişledir. Araçlarını olay yerinde bırakarak kaçan şahıslar gece geç saatlerde Jandarma ekiplerince yakalanmış, 1 kişi tutuklanmış olup iki kişi tutuksuz yargılanmak üzere adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştır.
 
Görevi başında şehit olan Yüksel BERK, 25.10.1963 tarihinde Samsun ili Terme İlçesinde doğdu. Evli ve 3 çocuk babası olan Yüksel BERK 1987 yılından bu güne kadar 32 yıldır Tarım ve Orman Bakanlığı 11. Bölge Müdürlüğü Terme Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliğinde görev yapmaktaydı.
 
Şehidimizin Cenaze töreni 06.12.2019 tarihinde Terme İlçesi Dutluk mahallesinde gerçekleştirilmiştir. Jandarma ve Polis Teşkilatımızla koordineli düzenlenen cenaze törenine Samsun Valisi Sayın Osman KAYMAK, Samsun İl Emniyet Müdürü Sayın Ömer URHAL, İl Jandarma Alay Komutanı Jandarma Albay İbrahim GÜVEN, Terme İlçe Kaymakamı Sayın Murat ZEDELEROĞLU, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdür Yardımcısı Sayın Erdem İSMETOĞLU, Av Yönetimi Daire Başkanı Sayın Selim KARACA, Bölge Müdürümüz Sayın Hasan TERZİOĞLU, İlimiz Kurum amirleri, kurumumuz personeli ile çok sayıda vatandaş katılmıştır.
 
Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar dileriz.


Şehit Yüksel BERK uğurlandıŞehit Yüksel BERK uğurlandıŞehit Yüksel BERK uğurlandıŞehit Yüksel BERK uğurlandıŞehit Yüksel BERK uğurlandıŞehit Yüksel BERK uğurlandı