Skip Navigation LinksAnaSayfa > Haberler

Bafra’da Kedi Evleri Belediyeye Teslim edildi.

Kasım 28, 2018

Bafra Kedi Evi Dağıtım
Bakanlığımız Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğünün projesi kapsamında Bafra Belediye Başkanı Hamit KILIÇ ve Bölge Müdürümüz Hasan TERZİOĞLU'nun da katılımı ile Bafra’da “Kedi Yaşam Evleri Teslim programı” yapıldı.

Alparslan Türkeş Parkı'nda yapılan teslim programında konuşma yapan Bafra Belediye Başkanı Sayın Hamit KILIÇ, Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğünün projesi kapsamında ilçeye verilen 5 adet kedi evi için Bölge Müdürümüz Hasan TERZİOĞLU'na teşekkür etti.

Kedi evleri, 75. Yıl Huzurevi bahçesi, Adnan Menderes Parkı, Alpaslan Türkeş Parkı, Büyük Park, Ali Kale Turistik Tesislerine yerleştirildi.

Proje ile amaçlarının toplumsal bir farkındalık oluşturmak olduğunu ifade eden Bölge Müdürümüz Hasan TERZİOĞLU, "Amacımız bugün Bafra'da parklara yerleştirilecek kedi evleri ve su kapları ile toplumsal bir farkındalık oluşturmak ve sokak hayvanlarına kaliteli bir yaşam sunmaktır" diye konuştu.

Teslim programına, Samsun Şube Müdürü Muzaffer ÇELİK, Avcılık ve Yaban Hayatı Şube Müdürü İlyas KOÇ, Milli Park Şube Müdürü Fatih KARAKAYA, Planlama Şube Müdürü Murat DEMİR, Sulak Alanlar Şube Müdürü Fatih BULUT, Bafra Milli Park Şefi Cengiz AKYÜZ, Bafra Belediyesi birim müdürleri ve hayvan severler katıldılar.