Skip Navigation LinksAnaSayfa > Haberler

Çiğ Gölü Mahalli Sulak Alanı Alan Revizesi Yapıldı...

Mayıs 17, 2018

Çiğ Gölü
Ordu İli, Mesudiye İlçesi, Dayılı Mahallesi sınırlarında bulunan 6 Ha alana sahip Çiğ Gölü, 2016 yılında Ordu İl Mahalli Sulak Alan Komisyonunca alınan karar doğrultusunda, Mahalli Öneme Haiz Sulak Alan olarak Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğümüzce tescil edilmiştir.
Sulak Alanların Korunması Yönetmeliğinin revize edilmesi sebebiyle Çiğ Gölünün teknik komisyonca belirlenen koruma bölgeleri 09 Mayıs 2018 tarihinde, Vali Yardımcısı Ekrem Yaman Başkanlığında, Orman ve Su İşleri 11. Bölge Müdürü Hasan TERZİOĞLU ve Orman Bölge Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, DSİ 7. Bölge Müdürlüğü, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Ordu Üniversitesi ile Avcılar ve Atıcılar Derneğinden üyelerin katılımı ile gerçekleştirilen Ordu Mahalli sulak Alanlar toplantısı ile karara bağlanmıştır.
Bu toplantı sonucunda Çiğ Gölünün koruma bölgeleri tespiti edilerek, sulak alan sınırının 118,789 Ha. olarak belirlenmesi kararlaştırılmış olup Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğümüz onayına gönderilmiştir.
Çiğ GölüÇiğ Gölü