Skip Navigation LinksAnaSayfa > Haberler

Bölge Müdürlüğümüz Yaban Hayvanı Tedavi Çalışmaları...

Şubat 13, 2018

YaralıYabanHayvanlarTedavi
Bölge Müdürlüğümüzce 2017 yılında da doğada zarar görmüş yaban hayvanlarının tedavi edilerek yeniden doğaya dönmeleri için çalışmalar yapılmaya devam edilmiştir. Bölge Müdürlüğümüz ekiplerince ya da vatandaşlar tarafından doğada zarar görmüş olarak bulunan yaban hayvanları, Bölge Müdürlüğümüz veteriner hekimleri, işbirliği Üniversiteler ve Belediyelerin Barınaklarında çalışan Veteriner hekimler tarafından tedavi altına alınmıştır.
YaralıYabanHayvanlarTedavi
Bölge Müdürlüğümüz birimlerine 2017 yılında vatandaşlar tarafından en fazla Martı ve Güvercin getirilmiş veya bunlarla ilgili bildirimde bulunulmuştur. Doğada en fazla zarar görmüş olarak bulunan memeliler ise karacalardır. 2017 yılı içerisinde 102 adet karaca birimlerimizce tedavi ettirilmiş bunlardan 30 adedi doğaya geri dönebilmiştir. Yırtıcı kuşlardan ise 89 adet Şahin ile 51 adet Kızıl Şahin birimlerimizce tedavisi yaptırılmış olup 72 adet Kızıl Şahin ve 44 adet Şahin tekrar doğal yaşam alanlarına salınmıştır.

Vatandaşlarımızın doğada zarar görmüş olarak gördükleri yaban hayvanları ile ilgili olarak Bölge Müdürlüğümüz birimlerine bilgi vermeleri erken müdahale için faydalı olacaktır.

İletişim Bilgilerimiz için tıklayınız...
YaralıYabanHayvanlarTedaviYaralıYabanHayvanlarTedaviYaralıYabanHayvanlarTedaviYaralıYabanHayvanlarTedavi