Skip Navigation LinksAnaSayfa > Haberler

Bölge Müdürlüğümüz İdari ve Teknik Personeli ile Ekoturizm Konulu Toplantı Düzenlendi.

Haziran 09, 2017

Bölge Müdürlüğümüze bağlı korunan alanlarda Tabiat Turizm Kriterleri ve Tabiat Turizm Ağı oluşturmak üzere Bölge Müdürümüz Sayın Mehmet Sıddık KILINÇER, Bölge Şube Müdürleri, İl Şube Müdürleri ve Teknik Personellerin katılımıyla bir toplantı düzenlenmiştir.
Eko Turizm Semineri
Bölge Müdürümüz Sayın Mehmet Sıddık KILINÇER, yaptığı açılış konuşmasında; özetle Bölge Müdürülüğü olarak içinde bulunduğumuz coğrafya tabiat turizmi açısından önemli kaynaklar sunmaktadır. Bu kaynakları değerlendirerek bölgedeki tabiat turizmini canlandırmak zorundayız bunun için ilk etapta bölge müdürlüğü olarak tabiat turizmi ağı oluşturulması gerekmektedir.
Eko Turizm Semineri
Toplantıda Bölge Müdürlüğümüz Tabiat Turizm Kriterleri ve Tabiat Turizm Ağının nasıl oluşturulacağı ile ilgili olarak Ordu Şube Müdürü Ali HIDIR tarafından sunum yapılmıştır. Ali HIDIR Avrupa Ekoturizm Kriterlerini uygulanmasında bölgemizde korunan alanlarımıza ve korunan alan niteliğinde öneme sahip olan yerler için nasıl bir yol izlenmesi gerektiğinden bahsedip Korunan Alanlarımıza Sertifikasyon Sistemi getirilmesi için çalışmalar yapılmasını öngörmüştür.
Eko Turizm Semineri
Sertifikasyon Sistemiyle Tabiat Turizminin bölgemize katkı sağlayacağı hem korunan alanlarımızın dünya çapında tanınması hem de yakın yörelerdeki halkın doğal ürün satışları ile Tabiat Turizmi sayesinde geçimlerine katkıda bulunacağından bahsetmiştir.

Toplantı sonunda, Bölge Müdürlüğü ve İl Şube Müdürlüğü personellerimizden oluşan bir çalışma grubu kurularak çalışmaların başlaması için ilk adım atılmıştır.