Skip Navigation LinksAnaSayfa > Haberler

Manda Sütünün Markalaşma Yolculuğu Çalıştayı yapıldı.

Mart 31, 2017

Manda sütü
Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti Ziyaret Merkezinde gerçekleştirilen çalıştaya; Bafra Kaymakamı Sayın Ali Fuat TÜRKEL, Bölge Müdürümüz Sayın Mehmet Sıddık KILINÇER, Kırsal Kalkınma Daire Başkanı, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu, Samsun İli Damızlık Manda Yetiştiricileri Birlik Başkanı ve kamu kurum ve kuruluş yetkilileri ile manda üreticileri katılmıştır.

Manda sütü
Bölge Müdürümüz Sayın Mehmet Sıddık KILINÇER, yaptığı konuşmada; Manda yoğurt ve kaymağının, tükenmeye yüz tutmuş organik bir servet niteliğinde olduğunu, bu sütün ve yoğurdunda bilinen inek, keçi ve koyun sütünden daha fazla kalsiyum ve iki kat proteine sahip olup kolesterolün oldukça düşük olduğunu belirtmişlerdir.
Bölge Müdürümüz Sayın Mehmet Sıddık KILINÇER; organik ürünlere karşı artan talebin karşılanması noktasında önemli bir pazar ve iş kolu oluşturan manda sütü, yoğurt ve kaymağının marka ve etiketlenmesinin, gıda güvenliği açısından şekillendirilmesinin ve hak etmiş olduğu fiyat aralığında pazar bulabilme olanaklarının araştırılması gerektiğini belirtmişlerdir.
Çalıştayda; manda sütü ve ürünlerinin markalaştırılarak üreticinin ve devlet ekonomisinin kalkındırılması amaçlanmıştır.
Manda sütü