Skip Navigation LinksAnaSayfa > Haberler

Usulsüz Avlananlardan Ele Geçirilen Silahlar İhale İle Satılacak.

Mart 16, 2017

 Tüfek İhalesi
11. Bölge Müdürlüğümüz ekiplerince usulsüz avda kullanıldığı için el konulan 112 tüfek, bir otomobil ve bir fiber tekne, ihaleyle satılacak.
Bölge Müdürümüz Sayın Mehmet Sıddık KILINÇER; kaçak avcılık yapanlara idari para cezası verildiğini, kullandıkları malzemelere de el konulduğunu, av sezonunun kapanmasıyla "kara avcılığına muhalefet" suçu kapsamında el konulan eşya ve araç gerecin satışı için ihale süreci başlatıldığını, el konulan 115 tüfekten 112'sinin satışa uygun olduğunu belirtmişlerdir.
Bölge Müdürümüz Sayın Mehmet Sıddık KILINÇER; tüfeklerin yanı sıra bir otomobil ile bir fiber teknenin satışının da yapılacağını, yaban hayvanlarının üreme, tüy değiştirme ve göç dönemlerinde rahatsız edilemeyeceğini, yavru ve yumurtalarının toplanamayacağını, yuvalarının dağıtılamayacağını, Bu kabahatleri işleyenler hakkında yasal işlem yapılacağını, çiftleşme ve üreme dönemlerinde atılan her kurşunun, yaban hayatında büyük tahribatlara neden olacağını belirtmişlerdir.
Bölge Müdürümüz Sayın Mehmet Sıddık KILINÇER; açıklamasının sonunda “Sürdürülebilir yaban hayatı için kaçak avcılıkla mücadele çalışmalarının gece ve gündüz devam edeceğini, av ve yaban hayatı kaynaklarının koruna, kullanma, dengesi içinde sürdürülebilirliğinin sağlanmasının gelecek kuşaklara aktarılması açısından büyük önem taşıdığını vurgulamışlardır.
Tufek İhalesi