1. "Gri Başlı Kızkuşu" Ülkemizde İlk Defa Kızılırmak Deltası Kuş Cennetine görüntülendi.

  Mart 14, 2018 Kızılırmak Deltası Kuş Cennetinde görüntülenen "Gri Başlı Kızkuşu" Türkiye ve Avrupa da ilk kaydını almıştır.

 2. Bölge Müdürlüğümüzde İstişare Toplantısı Yapıldı.

  Mart 13, 2018 Bölge Müdürlüğümüzce, Samsun İlimizde yürütülmekte olan “Biyolojik Çeşitliliğe Dayalı Geleneksel Bilginin Belirlenmesi Projesi” kapsamında, çalışmaları yürüten şirket yetkilileri ve ilgili Öğretim Görevlileri ile birlikte proje hakkında istişare toplantısı düzenlenmiştir.

 3. "Biyokaçakçılık Bilgi Paylaşımı Sistemi" Eğitimi Alındı.

  Mart 12, 2018 Bakanlığımız Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından geliştirilerek kullanıma hazır hale getirilen “Biyokaçakçılık Bilgi Paylaşımı Sistemi”nin kullanımı ile ilgili Telekonferans ile eğitim düzenlendi.

 4. Şahinkaya Kanyonu Tabiat Parkı İncelendi…

  Mart 09, 2018 Bölge Müdürümüz Sayın Mehmet Sıddık KILINÇER, Şahinkaya Kanyonu Tabiat Parkında incelemelerde bulundu.

 5. TAŞERON İŞÇİ PERSONELLER HAKKINDA UYGULANACAK SINAV DUYURUSU

  Mart 07, 2018 Bölge Müdürlüğümüzce oluşturulan Sınav Kurulu tarafından gerçekleştirilecek Sözlü ve Uygulamalı Sınavın tarih ve saatleri duyurusudur.

 6. Bakanlığımızca YABİS Eğitimi Veriliyor..

  Mart 02, 2018 Bakanlığımız Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü'nce yaban hayatı çalışmalarına ilişkin verilerin girilebileceği YABİS (Yaban hayatı Bilgi Sistemi) yazılımı geliştirilmiştir.

 7. BAŞSAĞLIĞI

  Mart 02, 2018 Zeytin Dalı Harekatında güvenlik güçlerimize yönelik hain saldırıyı kınıyor, Şehitlerimize Allah' tan Rahmet diliyoruz.